Dla dorosłych

Konsultacje psychologiczne - Psychoterapia indywidualna - Coaching rozwojowy

Konsultacje psychologiczne dla dorosłych

Konsultacje psychologiczne to spotkanie z psychologiem, terapeutą dla osób, które przeżywają trudności i nie są pewne, czy potrzebna im jest pomoc specjalisty.  Zapraszamy na spotkanie, jeżeli:

  • nie radzisz sobie ze stresem i ciągłym napięciem
  • często nie panujesz nad swoimi emocjami
  • doświadczasz problemów w związku
  • masz obniżony nastrój, zaburzenia snu, ciągle czujesz zmęczenie
  • potrzebujesz wsparcia w radzeniu sobie z relacjami z innymi
  • odczuwasz ciągły niepokój, lub miewasz ataki lęku, paniki, natręctwa
  • doświadczasz różnych dolegliwości psychosomatycznych
  • odczuwasz wypalenie zawodowe

 

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna może być szansą, aby lepiej zrozumieć siebie, zadbać o swój rozwój, otrzymać wsparcie w trakcie kryzysu życiowego lub też uporać się z  problemami natury psychicznej. Zapraszamy na psychoterapię jeśli przechodzisz trudny czas w życiu i chcesz uzyskać pomoc w radzeniu sobie ze swoimi problemami. Prowadzimy psychoterapię w podejściach: integracyjnym, psychodynamicznym, poznawczo-behawioralnym, skoncentrowanym na rozwiązaniu oraz systemowym.  Terapia odbywa się zwykle raz w tygodniu. Sesja psychoterapeutyczna trwa 50 minut.

 

Coaching rozwojowy

Coaching rozwojowy to rozmowa, której celem jest praca nad pożądaną przez klienta zmianą - wspieranie, inspirowania, motywowanie do wprowadzenia zmiany. Rozmowa z coachem może pomóc w przełamaniu blokad, ograniczeń, które powstrzymują nas przed realizacją własnych planów. Coach jest neutralnym, obiektywnym a przy tym zewnętrznym obserwatorem, który zadając pytania pokazuje nową perspektywę, pomaga stworzyć plan i wytrwać przy jego realizacji. Sesje coachingowe mogą dotyczyć różnych obszarów życia - sfery osobistej - jak na przykład realizacja postanowień, planowanie przyszłości, spraw zawodowych - rozwoju kariery, zmiany pracy, itp.