Dla rodzin i par

Psychoterapia rodzinna - Psychoterapia par - Konsultacje dla rodzin i par w kryzysie - Konsultacje rozwodowe

Terapia par

Terapia par/ terapia małżeńska może pomóc przeżywajacej trudności parze lepiej zrozumieć siebie nawzajem, wyjaśnić problematyczne zachowania, reakcje, wyrazić emocje i oczekiwania oraz zbudować, które są podstawą trwałego związku.  Celem psychoterapii par może być zmiana sposobu kontaktowania się pary na bardziej dojrzały, przepracowanie indywidualnych problemów, poradzenie sobie z sytuacjami kryzysowymi, uzyskanie większej harmonii,  komunikacji i porozumienia w związku, nauczenie się  dobrego dla związku wyrażania swoich uczuć i myśli. Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne pary, które:

  • chcą pracować nad poprawą komunikacji w związku
  • borykają się z problemem oddalenia, braku bliskości i zaangażowania
  • mają trudności w życiu seksualnym
  • chcą poradzić sobie z kryzysem  i konfliktem w parze

 

Terapia rodzinna

Rodzina jest systemem, który zmienia się w czasie - zmieniają się oczekiwania, potrzeby i zadania jej członków.  Poradzenie sobie ze zmianą, sytuacją kryzysową, nagłymi wydarzeniami bywa trudne. Również każdy nowy, naturalny etap w życiu rodziny, jak  np. narodziny dziecka, pojawienie się rodzeństwa, dorastanie dzieci, opuszczanie domu przez młodych ludzi może powodować napięcia, prowadzić do konfliktu. Niekiedy trudności jednego z członków rodziny wpływają na całokształt jej funkcjonowania. Wyzwaniem jest też sytuacja okołorozwodowa - kiedy powstaje pytanie, jak rozstać się nie krzywdząc siebie i dzieci. Zadaniem terapeuty rodzinnego jest obserwowania rodziny i mechanizmów jej funkcjonowania oraz wspieranie rodziny w pozytywnej zmianie, i w konstruktywnym poradzeniu sobie z problemem. Jeżeli czujesz, że Twoja rodzina mogłaby funkcjonować lepiej, ale nie wiesz, jak to osiągnąć, zapraszamy na spotkanie konsultacyjne terapii rodzin, które poprowadzą nasi doświadczeni terapeuci.

 

Konsultacje rozwodowe

Rozwód to wiele nagłych zmian w naszym życiu. W takiej chwili warto skorzystać z porady psychoterapeuty. Sprawdź, jak możemy pomóc.

Wiecej informacji