Warsztaty rozwojowe dla młodzieży

W ramach współpracy z Fundacją Terapeuci dla Rodziny zapraszamy na bezpłatne, indywidualne warsztaty dla młodzieży na temat edukacji i kariery według autorskiego programu Doroty Góreckiej - "Moja przyszłość - mój wybór".

"MOJA PRZYSZŁOŚĆ - MÓJ WYBÓR!" - warsztaty rozwojowe dla młodzieży 13-17 lat

Szanowni Państwo, dziękujemy za zainteresowanie warsztatami. Uprzejmie informujemy, że rekrutacja została zakończona. Będziemy się z Państwem kontaktować w sprawie terminu konsultacji oraz proponowanych terminów zajęć.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży w wieku od 13 do 17 lat. Będą odbywać się w Piasecznie, przy ul. Świętojańskiej 1. 
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, pierwszeństwo mają osoby, które do tej pory nie korzystały ze wsparcia Fundacji Terapeuci dla Roodziny.  

Zapraszamy do zapisów przez formularz.

Zapraszamy młodzież do refleksji na temat siebie i swojej przyszłości. Główne cele cyklu spotkań to:
-identyfikowanie i rozwój potencjału,
- budowanie samoświadomości, pewności siebie, umiejętności 
- radzenia sobie z zadaniami i przeciwnościami,
- rozwijanie umiejętności planowania i automotywacji w dążeniu do realizacji celu,
- określenie kluczowych wartości, zasobów, preferencji i odniesienie ich do własnych planów związanych ze szkołą, życiem zawodowym, karierą, życiem osobistym.

STRUKTURA PROGRAMU
Program zaplanowany jest na 6 spotkań, z których każde trwa ok. 50 minut i dotyczy określonego tematu.
1. Poznajmy się. Poznanie własnych preferencji oczekiwań, budowanie świadomości, jak chcę być spostrzegany/a, co mam, jaki/a jestem, do czego dążę. 
2. Moje mocne strony. Moje mocne strony, jak je odkryć i wykorzystać. Co mogę robić lepiej, inaczej dzięki temu, co mam, potrafię?
3. Plany i marzenia. Jak przekuwać marzenia w cele? Jak zaplanować ich realizację? Czym kieruję się w życiu, co jest dla mnie najważniejsze?
4. Mój zawód. Ja za 10-15 lat – co chcę wtedy robić, co w związku z tym mam zrobić teraz?
5. Moje wykształcenie. Jakie wykształcenie jest mi potrzebne, żeby móc zrealizować swoje plany  i marzenia?
6. Mój plan na życie. Jaki będę? Gdzie będę? Z kim będę? Dlaczego? Co po sobie zostawię? Co jeszcze jest/będzie dla mnie ważne?

(Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego).